Strona główna

      Kontakt
      Szukaj  
 

 
 
 
 
 

Wydarzenia


PROFILAKTYKA a TY ("PaT") W ZESPOLE SZKÓŁ W OSTASZEWIE


Jakiś czas temu na terenie gminy Ostaszewo pojawiły się ogłoszenia dotyczące castingu „PaT", który odbył się 27 lutego 2012 w Zespole Szkół w Ostaszewie. Zapisało się kilkunastu uczniów naszego Gimnazjum, ale do końca wytrwało DZIESIĘĆ OSÓB.

W spektaklu profilaktycznym pt. „Wolni - Zniewoleni" zagrają uczniowie: Klaudia Bielińska, Justyna Nagaj, Wioletta Stalka, Mateusz Stasiak - z klasy III a, Kacper Cichy z klasy II a, Wiktoria Maciejewska z klasy II b; Weronika Baranowska, Sara Kowalczyk - Rydzel - z klasy I a; zaś Natalia Wysiecka i Patryk Klonowski (klasa II a) są jeszcze niezdecydowani.
    Zmaganiom młodzieży przyglądali się Obserwatorzy: D. Zarzycka (z Komisji Rozwiązywania Spraw Alkoholowych w Ostaszewie), st. sierż. M. Palka (z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim), nauczyciele naszej szkoły - B. Bazan, I. Grzywaczewska - Gutowska, M. Seroka, B. Zaniewska, A. Olewniczak, zaproszeni gościnnie przez pedagoga szkolnego. 
    Zdaniem Obserwatorów, aktorzy wyłonieni w castingu posiadaja duży potencjał twórczy. 
    Wszyscy czekamy na finał, którym będzie premiera spektaklu!


A kto zagra dilera? Czytanie scenariusza Kto zagra rolę Tomka? Przymiarki dziewcząt do roli Anki Zbliżamy się do półmetka Obserwatorzy
   
PROFILAKTYKA RÓWIEŚNICZA W RAMACH
PROGRAMU „PaT" W GMINIE OSTASZEWO

 
    Promowanie mody na życie wolne od uzależnień wymaga odwagi, twórczych postaw animatorów i partnerskiej współpracy lokalnej społeczności. Działania będą prowadzone na zasadzie zespołowej pracy twórczej, głównie gimnazjalistów. Do grupy „PaT" może należeć dobrowolnie młodzież od 13 roku życia, która chce promować modę na życie wolne od uzależnień i zdrowy styl życia wśród rówieśników. Na początku chcemy dotrzeć do młodzieży zagrożonej narkomanią. W czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, pod opieką chętnych nauczycieli, przy koordynacji pedagoga szkolnego Zespołu Szkół w Ostaszewie młodzi tworzyć będą lokalne środowisko zaangażowane w różnorodne formy twórczej profilaktyki. 
Eksperyment młodzieżowego teatru profilaktycznego jest wspierany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostaszewie.
WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O EKSPERYMENCIE

   „PaT" to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty" , wcześniej był to skrót hasła: „Profilaktyka a Teatr". Został zmieniony, gdyż włączono inne formy oddziaływań przez sztukę, jak plastyka, muzyka, taniec, film, fotografia. Jednak nadal głównym narzędziem profilaktyki rówieśniczej jest teatr. 
   Podczas realizacji projektu m.in. przeszkolono 50 animatorów/nauczycieli, którzy otrzymali tytuł eksperta programu PaT (w Gminie Ostaszewo tytuł eksperta posiada pedagog szkolny Zespołu Szkół w Ostaszewie). W trzech wybranych województwach (m. in. w Pomorskim), przeprowadzono kilkanaście premierowych spektakli edukacyjno-profilaktycznych w wykonaniu młodzieży nowo utworzonych grup „PaT". 
   Autorem Pilotażowego Programu „PaT jest inspektor Grzegorz Jach.
Teresa Przeździecka
(Pedagog szkolny ZS Ostaszewo)
Opublikowano: 2012-03-05 14:14:52
 
 

Projekt i wdrożenie szaty graficznej: Krzysztof Firko