Strona główna

      Kontakt
      Szukaj  
 

 
 
 
 
 

Wydarzenia


Relacja z VII Rajdu Fanatyka


W dniach 17 - 18 marca br. gościliśmy w naszej gminie uczestników VII Rajdu Fanatyka, którego głównym organizatorem był Klub Turystyczny PTTK Szuwarek w Nowym Dworze Gdańskim pod przewodnictwem Pana Wiesława Olszewskiego i Andrzeja Grabowskiego.

Przywitanie gości przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Ostaszewo „Nowa Gmina" odbyło się na trasie rajdu, w Nowej Cerkwi. Następnie, rowerzyści wyruszyli do Palczewa zwiedzając m. in. osiemnastowieczny kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, którego historię przedstawiła Pani Elżbieta Olbryk - członkini Stowarzyszenia „Palczewo Serce Żuław". Stamtąd uczestnicy rajdu udali się na zasłużony odpoczynek i nocleg do Zespołu Szkół w Ostaszewie. Po przyjeździe na miejsce na naszych rowerzystów czekał już gorący posiłek, po którym wszyscy udali się na spacer po Ostaszewie, gdzie w roli przewodnika wystąpił prezes Stowarzyszenia „Nowa Gmina" Pan Miron Mironowicz. 
Wieczorem cała „załoga" przywitana przez Wójta Gminy Roberta Ciżmowskiego zgromadziła się wokół ogniska w parku w Ostaszewie, przy którym pieczono kiełbaski, grano na gitarze, śpiewano i snuło plany na dalszą współpracę.
   W niedzielę, zaraz po śniadaniu i mszy świętej uczestnicy wyruszyli na trasę II-go etapu swojego rajdu. 
   Składamy gorące podziękowania Sołtysowi Sołectwa Piaskowiec Panu Andrzejowi Przedcieczyńskiemu, Sołtysowi Sołectwa Ostaszewo Panu Janowi Szeptakowi, Komendantowi Gminnemu OSP Panu Romanowi Górniczowi, Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Ostaszewie, członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Ostaszewo „Nowa Gmina" za pomoc przy organizacji tej imprezy.

Przygotowała:
A. Górska


 
Opublikowano: 2012-03-30 11:43:10
 
 

Projekt i wdrożenie szaty graficznej: Krzysztof Firko