Strona główna

      Kontakt
      Szukaj  
 

 
 
 
 
 

Wydarzenia


Turniej Piłki Nożnej Sołectw "Puchar lata"


W niedzielę 29 lipca br. odbył się w Ostaszewie Turniej Piłki Nożnej Sołectw „Puchar lata”. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych – młodzików i seniorów. W rywalizacji juniorów wzięły udział tylko trzy drużyny – Gniazdowo, Piaskowiec oraz Nowa Kościelnica – rozegrano więc mecze oraz rewanże. Po zaciętej walce wygrali piłkarze z Piaskowca, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Gniazdowa, a na trzecim – z Nowej Kościelnicy.

Niemniej emocjonujące były rozgrywki seniorów. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn: Piaskowiec, Nowa Kościelnica, Nowa Cerkiew, Ostaszewo I  (GDKiS) oraz Ostaszewo II. Klasyfikacja drużyn seniorów:
 1. Nowa Kościelnica
 2. Ostaszewo II
 3. Nowa Cerkiew
 4. Ostaszewo I (GDKiS
 5. Piaskowiec
Zwycięzcy odebrali z rąk Wójta Gminy Ostaszewo puchar, natomiast zdobywcy miejsc II i III otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkową konkurencją, w ramach akcji „Sołectwo na medal”, była rywalizacja w liczbie mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy przybyli dopingować swoje drużyny. Podczas rozgrywek zanotowano łącznie 195 kibiców. Bezkonkurencyjne w tej rywalizacji było sołectwo Piaskowiec, którego drużynie kibicowało 67 osób. Klasyfikacja wg liczby kibiców:
 1. Piaskowiec – 67 osób = 7 pkt.
 2. Ostaszewo – 54 osoby = 6 pkt.
 3. Nowa Kościelnica – 30 osób = 5 pkt.
 4. Gniazdowo – 29 osób = 4 pkt.
 5. Nowa Cerkiew – 14 osób = 3 pkt.
 6. Jeziernik – 1 osoba = 2 pkt.
 7. Palczewo – 0 osób = 1 pkt.
Generalna tabela wyników po dwóch turniejach w ramach „Sołectwa na medal” przedstawia się następująco: 1. Piaskowiec – 14 pkt. 2. Nowa Kościelnica – 11 pkt. 3. Ostaszewo – 10 pkt. 4. Gniazdowo – 9 pkt. 5. Nowa Cerkiew – 5 pkt. 6. Jeziernik – 5 pkt. 7. Palczewo – 2 pkt. Kolejne szanse na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji już 29 września – podczas Dożynek Gminnych w Nowej Kościelnicy, gdzie rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach akcji „Sołectwo na medal” oraz nastąpi rozstrzygnięcie całego konkursu i rozdanie nagród.
Opublikowano: 2012-08-08 14:16:46
 
 

Projekt i wdrożenie szaty graficznej: Krzysztof Firko